CZAR I UROK FRANCJI
- Szczegóły
CZAR I UROK FRANCJI (realizacja projektu gimnazjalnego „Francja jako jeden z krajów założycielskich Unii Europejskiej”.)
Francja jest marzeniem wielu. Przytulne kafejki, wieża Eiffla, Luwr, świat wielkiej mody i międzynarodowy gwar, ale też malownicze miejscowości Szampanii, Prowansji czy Burgundii są wizytówką ojczyzny Napoleona i Balzaka. No i ten niepowtarzalny klimat Paryża, który tworzą romantyczne zaułki, małe uliczki i szerokie bulwary wysadzane kasztanowcami i platanami.
Realizacja międzyprzedmiotowego projektu gimnazjalnego w klasie drugiej stała się już niejako tradycją w naszym gimnazjum. Każda klasa zawsze wybiera temat, który najbardziej jej odpowiada. Nie inaczej było i w tym roku. Drugoklasiści, po burzliwych dyskusjach, zdecydowali, że tematem projektu będzie Francja- jeden z krajów założycielskich Unii Europejskiej. Wybrany temat stał się ogromnym wyzwaniem zarówno dla młodzieży, jak też nauczycieli, którzy bardzo zaangażowali się w pracę i wspierali w działaniach swoich podopiecznych.
Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy na temat Francji, jednego z państw założycielskich Unii Europejskiej. Uczniowie gromadzili materiały z różnych źródeł, analizowali i konsultowali zdobyte wiadomości. Ponadto praca nad projektem sprawiła, że drugoklasiści nauczyli się brać odpowiedzialność za powierzone im zadania, planować czas pracy i współdziałać w grupie.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej
- Szczegóły
Posiedzenie Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego inaugurujące rok szkolny 2013/2014 odbędzie się 27.08.2013r. (wtorek) o godzinie 1000.
TĘCZOWY MOTYL
- Szczegóły
Montaż słowno – muzyczny o tematyce profilaktycznej „TĘCZOWY MOTYL”
Młody człowiek znajduje się w wielu sytuacjach, które zmuszają go do szukania różnych rozwiązań, podejmowania decyzji i działań, które nie zawsze są dobre i zgodne z przyjętymi normami i zasadami.
Dorośli, a zwłaszcza rodzice, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, od najmłodszych lat życia dziecka powinni uczyć go radzenia sobie z rozwiązywaniem problemów życiowych, umiejętności rozumienia siebie i innych, szukania i znajdowania oparcia w trudnych sytuacjach.
Działania profilaktyczne szkoły mają chronić uczniów przed zagrożeniem uzależnieniami (alkoholizmem, nikotynizmem, narkomanią i innymi). W przypadku zaistniałych zagrożeń, szkoła powinna reagować i podejmować odpowiednie działania oraz promować zdrowy styl życia.
Jednym z elementów działań profilaktycznych było przygotowanie przez członków Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami - p. Magdaleną Moskal i p. Mirosławą Skubik, montażu słowno - muzycznego o tematyce profilaktycznej „Tęczowy motyl” . Montaż ten został zaprezentowany 5 czerwca 2013 roku uczniom klas I - VI SP i I - III gimnazjum. Na przedstawieniu obecna była pani Krystyna Łukasik, która w sanepidzie w Janowie Lubelskim zajmuje się działaniami profilaktycznymi szkół. Po przedstawieniu skierowała do dzieci i młodzieży kilka słów promujących działania profilaktyczne. Montaż wzbudził wiele emocji wśród dzieci i młodzieży jak również innych oglądających.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
„Jestem bezpieczny”
- Szczegóły
XIII Finał konkursu wiedzy prewencyjnej pod nazwą „Jestem bezpieczny”.
5 czerwca 20 drużyn z województwa lubelskiego przyjechało do hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II, w Radzyniu Podlaskim by pokazać, że w temacie bezpieczeństwa są najlepsi.
Konkurs składał się z czterech etapów - szkolnego, gminnego, powiatowego i finałowego – wojewódzkiego. Uczniowie klas od IV do VI musieli wykazać się wiedzą w teście oraz przedstawiali skecze, których głównym tematem były zagadnienia z wiedzy prewencyjnej, ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Agnieszka Tomaszewska, Piotr Szpyra, Marcin Lenart, Dawid Szpyra, Krystian Pawlas i Jakub Kosidło zaprezentowali krótką scenkę promującą naszą miejscowość oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Wykazali się przy tym ogromnymi umiejętnościami raperskim.
Na XIII Finale gościli: wiceminister Tadeusz Sławecki, starosta Lucjana Kotwica, wicewojewoda Marian Starownik, wicekurator Anna Dudek–Janiszewska, podinsp. Artur Rudnik i podinsp. Ireneusz Bogusz.
Strona 172 z 195