W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci
- Szczegóły
Dyrekcja szkoły i K
omenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo dzieci, apelujemy do rodziców i opiekunów aby uczulały swoje dzieci na zagrożenia jakie mogą spotkać je ze strony osób nieznajomych. Starajmy się aby dzieci wracające do domu zwłaszcza po zmroku nie były same, zapewnijmy im właściwą opiekę. Same wracające do domu są narażone na kontakt z osobami nieznajomymi. Zwracajmy uwagę dzieciom aby nie wsiadały do samochodu osób nieznajomych i nie przyjmowały od nich słodyczy bądź innych proponowanych rzeczy. Uczmy dzieci jakie grożą im niebezpieczeństwa ze strony osób obcych. Przestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa uchroni nasze dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami.
Wyjście przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na cmentarz
- Szczegóły
Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski udaje się na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych. Również w tym roku, 30 października, kilkuosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, panią Mirosławą Skubik i panią Magdaleną Moskal, wybrała się na cmentarz. Sprzątaliśmy groby poległych żołnierzy, nauczycieli i księży. Rąk do pracy nie brakowało. Wszyscy chętnie pomagali, myjąc pomniki, porządkując miejsce przy mogiłach i zapalając znicze.
Ewelina Sowa, Aleksandra Kołtyś
Dyskoteka szkolna
- Szczegóły
26 października 2015 roku wraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego zorganizowaliśmy dyskotekę szkolną dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 1600, zakończyła się o 2000 . Czując się odpowiedzialni za bezpieczeństwo i porządek, zorganizowaliśmy dyżury na górnym i dolnym korytarzu oraz w szatni. Wszyscy doskonale się bawili przy dźwiękach muzyki, którą wybrali nasi koledzy- Paweł Serwatka, Bartek Małyszek i Marcin Lenart- obsługujący sprzęt muzyczny. Zabawa była świetna! Kto nie był, niech przyjdzie koniecznie na następną dyskotekę i przekona się sam!
Ewelina Sowa, Aleksandra Kołtyś
Wycieczka szkolna
- Szczegóły
WYCIECZKA DO TEATRU IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE, CZYLI Z WIZYTĄ W SOPLICOWIE
26 listopada 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich wraz z
opiekunami wybrali się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. „Pan Tadeusz”,którego scenariusz powstał na podstawie epopei Adama Mickiewicza.
Głównym celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, rozbudzanie zainteresowań teatrem oraz rozwijanie świadomości i ekspresji kulturowej.
Uczniowie, dzięki magii teatru, przenieśli się do urokliwego Soplicowa i poznali jego barwnych mieszkańców, bohaterów z krwi i kości- zakochanych, korzystających z życia romantyków i gorliwych patriotów. Spektakl w reżyserii Ireny Jun zaskakuje dużą dawką humoru i wartką akcją, ale także dowodzi, że utwór Adama Mickiewicza, mimo że ma już 181 lat, to dzieło wciąż żywe i budzące uznanie publiczności.
Młodym widzom bardzo podobała się oryginalna scenografia, efektowne kostiumy i wyborna gra aktorów rzeszowskiego teatru, którzy niejednokrotnie,zacierając granice między widzami i aktorami, przemieszczali się po widowni i tam wygłaszali swoje kwestie. Największy aplauz wzbudził rap wykonany podczas sceny gry Wojskiego na rogu.
Wyjazd zaliczamy do udanych, a spektakl gorąco wszystkim polecamy!
Magdalena Moskal
Strona 178 z 218
















